Системні порушення прав дитини в інтернатах потребують негайних рішень
11 листопада відбулася пресконференція «Становище дітей під опікою держави: виклики, системні проблеми та шляхи вирішення», де обговорили результати моніторингових візитів до інтернатних закладів Львівської та Тернопільської областей.
У складі моніторингової команди були представники Офіс Омбудсмана України, Національна соціальна сервісна служба України, ДІйМО - Офіс дітей та молоді, члени Української мережі за права дитини: БФ Ridni, БФ “Голоси дітей ”, МБО СОС Дитячі Містечка Україна.
🔺Зібрані дані моніторингу виявили у системі альтернативного догляду за дітьми значні проблеми, що потребують негайних рішень. За словами представниці Уповноваженого з прав людини Ірини Суслової, в закладах було зафіксовано численні порушення, зокрема обмеження доступу до освіти та медичного забезпечення, необґрунтоване психіатричне лікування, а також випадки фізичного, психологічного та сексуального насильства тощо.
☝Експерти Української мережі за права дитини вбачають основними причинами цих проблем відсутність чітких стандартів роботи з дітьми та неефективне фінансування закладів, коли ресурси спрямовуються на утримання будівель, замість залучення фахівців та підвищення кваліфікації персоналу.
🔺Для запобігання системним порушенням прав дитини моніторинг має стати регулярним, публічним і передбачати механізми постмоніторингу для контролю за усуненням порушень і запобігання негативним наслідкам для самих дітей.
💬«Ми, спільно з Офісом Омбудсмана, прагнемо, щоб інститут громадських моніторів розвивався, і готові долучитися до цього своїми ресурсами та експертизою, зокрема у питанні навчання моніторів. Крім того, важливо налагодити систему інформування та реагування в інтернатах. Для цього ми готуємо child-friendly матеріали, щоб кожна дитина знала свої права і до кого може звернутися у разі їх порушення», – розповіла голова правління Української мережі за права дитини Дар'я Касьянова.
Лише спільними зусиллями ми зможемо створити безпечні та сприятливі умови для дітей, забезпечуючи їхні права та інтереси відповідно до міжнародних і національних стандартів. Діти – це людський капітал, від якого залежить майбутнє України. Забезпечення їхнього благополуччя – це інвестиція в розвиток та процвітання нашої країни.
Джерело https://www.facebook.com/ukrainianchildrightsnetwork