Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в Слов'яносербській гімназії
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проводився з 1 по 31 жовтня 2024 року. Місячник проходив під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки». Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів до формування навичок читання.
Головною метою діяльності шкільної бібліотеки є забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу. Саме тому, в рамках місячника, в нашому закладі шкільним бібліотекарем О.С.Черниш було проведено ряд заходів, а саме: оформлення книжково-ілюстративної виставки «Книга єднає країну»; літературна вікторина «Шукаємо скарби у книгах» для учнів 2-4 класів. Учні початкових класів відповідали на запитання вікторини, показували пантоміму; шукали пару казковому герою, читали уривки казок. Для учнів 6 класу була показана презентація «Книга – велике диво, створене людиною». Діти дізналися якою була перша книга, з чого її було зроблено, де і коли з’явився папір, якою була рукописна книга, хто винайшов книгодрукування. Читали вислови про книгу відомих людей. На останок діти взяли активну участь у вікторині-грі «Впізнай книжку». Цікавою була вікторина – розвага «Ціна запитання» для учнів 8 класу. Кожне запитання коштувало певну кількість балів, запитання були різноманітні. В підсумку заходу кожен учень, порахувавши бали, оцінив свою начитаність. До Дня української писемності та мови була оформлена книжкова виставка «Ми – українці – велика родина, Мова і пісня у нас солов’їна!». Літературно-мовознавчий турнір «З українською веселіше!» пройшов з учнями 9 класу, де кожен міг проявити себе не тільки у знаннях, а й у кмітливості. Діти у словах ставили наголос, підбирали до іншомовних слів українські, відповідали на запитання. Пройшли літературні читання «Відкриваємо світ через книги». Читання вголос уривків з улюблених книг учнів, вчителів та батьків.
Такі нестандартні бібліотечні заходи дають можливість зацікавити дітей доброю книгою й іншими культурними надбаннями людства, піднести дитячу самоосвітню діяльність на висоту нашого часу – часу з потребою безперервної освіти, безперервного розвитку та максимальної віддачі. Тільки в цих умовах дитина буде відчувати повноцінність і радість свого життя.