Формуємо місію та стратегічне бачення розвитку громади. Дерево цілей
3 жовтня 2024 року в рамках розробки Стратегії розвитку Великоплосківської сільської територіальної громади на 2023-2030 роки під головуванням сільського голови Івана БАТУРІНА відбулося четверте засідання Робочої групи з її розроблення, на якому розглянули декілька варіантів сценаріїв розвитку громади: інерційний, який формується на основі припущень, що протягом тривалого часу вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на стан територіальної громади залишиться незмінним, та оптимістичний - грунтується на припущеннях, що будуть сформовані найсприятливіші зовнішні (глобальні та національні) та внутрішні (ті, які територіальна громада здатна створити самостійно) фактори впливу.
Виходячи з матеріалів дослідження соціально-економічного стану, SWOT-аналізу, результатів опитування мешканців, члени Робочої групи обрали оптимістичний сценарій розвитку громади, відповідно до якого було сформульовано місію та стратегічне бачення розвитку громади, які окреслюють узгоджене, всебічне та оптимістичне формування майбутнього територіальної громади, зокрема в економічній, соціальній та інвестиційній сферах, що є основою для визначення стратегічних та оперативних цілей.
Сергій ШЛЮШКІН, заступник голови Робочої групи/секретар сільської ради, зазначив, що Стратегія має ієрархічну природу та складається із системи цілей, нижчі з яких (оперативні) підпорядковані вищим (стратегічним) і перебувають у системних взаємозв‘язках між собою. Оперативні цілі деталізовані в завданнях. Завдання дають відповіді на питання, яким шляхом та яким чином громада намагатиметься досягнути цілей свого розвитку.
Стратегічне бачення розвитку Великоплосківської територіальної громади досягатиметься шляхом реалізації трьох стратегічних цілей:
Стратегічна ціль 1. Економічно спроможна громада.
Стратегічна ціль 2. Громада, комфортна для проживання.
Стратегічна ціль 3. Соціальна громада.
Для відстеження та аналізу динаміки структурних змін, які відбуватимуться у громаді, відповідно до стратегічних та оперативних цілей і визначених у Стратегії завдань проводитиметься моніторинг.
Сергій ШЛЮШКІН наголосив, що головний сенс моніторингу полягає у виконанні двох взаємопов’язаних функцій – спостереження та попередження. Також обговорили систему показників для моніторингу та оцінювання реалізації Стратегії.
Затвердивши сценарій розвитку, місію та стратегічне бачення розвитку громади, визначивши стратегічні, оперативні цілі та завдання, сформувавши Дерево цілей, розглянувши систему моніторингу, Робоча група вирішила продовжити розробку наступних елементів Стратегії, а саме: підготовку переліку заходів та проектів розвитку громади, які відповідатимуть завданням Стратегії.
Досвід успішних європейських та українських громад показав, що без чіткого плану дій гармонійний, збалансований та якісний розвиток - неможливий. Тож спільними зусиллями працюємо над Стратегією розвитку - головним управлінсько-планувальним документом Великоплосківської сільської ради.