Рада не підтримала підвищення податків з 1 жовтня та впровадження щомісячної об'єднаної звітності
Верховна Рада розглянула законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.
Документ відправили на повторне перше читання.
На законопроєкт про введення військового збору на фінансування армії у першому читанні не вистачило 2 голосів. Про це розповів Голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев.
Він попередив, що ймовірність недофінансування армії зросла кратно.
"Колеги, що не підтримали законопроєкт згідні фінансувати чужу армію замість своєї", - обурений нардеп.
В свою чергу народний депутат Ярослав Железняк, пояснив, що поки не буде прийнята реформа митниці, говорити про підвищення податків неприпустимим.
Нагадуємо, що законопроєктом передбачається, зокрема:
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
- встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу для платників єдиного податку ІІІ групи;
- встановлення військового збору для ФОП - платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% мінімальної ЗП.
- визначено, що встановлені особливості оподаткування військовим збором діятимуть до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан;
- встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%;
- вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків у цілях оподаткування прибутку підприємств, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним;
- щомісячне подання звітності про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.
Окрім того, передбачається розробка окремого законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування надходжень від військового збору до спецфонду Держбюджету з метою їх цільового спрямування на потреби безпеки і оборони.