1944. Депортація кримських татар
У читальній залі КЗ «Публічна бібліотека Великоплосківської сільської ради» представлена книжкова виставка «Крим і кримськотатарський народ — сьогодення та майбутнє в Українській державі».
А також бібліотекари показали фільм «Хайтарма» перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар.
Фільм вперше представили в Україні 17 травня 2013 року в сімферопольському кінотеатрі імені Тараса Шевченка, напередодні Дня жалоби за жертвами депортації кримськотатарського народу, а з 18 травня 2013 року фільм демонструвалася в кінотеатрах Сімферополя, Керчі, Білогірська, Феодосії, Судака, Євпаторії, та Кіровського.
Для обмеженого кінопрокату фільму у травні 2013 року в Україні прокатник фільму не створив українськомовного дубляжу й показ відбувався з оригінальною російсько-кримськотатарською аудіодоріжкою.
У квітні 2021 року у спільноті з поширення українськомовного контенту Толока з'явилося українськомовне багатоголосе закадрове озвучення фільму Хайтарма невідомого походження. Однак станом на 2021 рік фільм українською не дубльовано.
Сюжет
Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана: після вигнання нацистських окупантів з Криму військове командування дозволило Амет-Хану (Ахтем Сеітаблаєв) разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину Сталінського режиму.