20.08.2024 прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин"
20.08.2024 прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин" яким змінено встановлений кінцевий строк: оформлення права власності на земельні ділянки, сформовані з земельних часток (паїв); здійснення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок.
У сфері земельних відносин розглядається значна кількість адміністративних справ. Визначена у Земельному кодексі України та інших законодавчих актах у сфері земельних відносин процедура їх розгляду має свої особливості у порівнянні із загальною процедурою, визначеною Законом України «Про адміністративну процедуру». З метою усунення колізій між нормами, які визначають зазначені процедури, існує потреба у визначенні норм щодо їх співвідношення.
Закону визначаються наступні положення.
1. Продовження (з 2025 року до 2028 року) строку оформлення невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, здійснення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок.
2. Приведення Земельного кодексу України та законодавчих актів у сфері земельних відносин у відповідність із Законом України «Про адміністративну процедуру» (із встановленням обов’язковості письмової форми клопотань про надання земельних ділянок державної, комунальної власності у власність, користування, коригуванням норм щодо оскарження рішень про надання земельних ділянок у власність, користування тощо).
3. Відновлення обов’язковості підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників (на сьогодні норма зупинена на час військового стану).
4. Продовження до 2026 року пілотного проекту із внесення відомостей до Державного земельного кадастру сертифікованими інженерами-землевпорядниками.
5. Усунення неузгодженостей між Законами України «Про землеустрій» та «Про оцінку земель» (один з них надає право проводити роботи із землеустрою та оцінки земель і юридичним особам і фізичним особам[1]підприємцям, другий – лише юридичним особам).
6. Приведення назв глав Земельного кодексу України у відповідність до предметів їх правового регулювання (зазначення у назвах глав не лише назв категорій земель, а й відповідних обмежень у використанні земель інших категорій).
Електронний ресурс (режим доступу - Картка законопроекту - Законотворчість (rada.gov.ua) ).