30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
Сьогодні торгівля людьми не має кордонів, а торгівці людьми – не мають національності. Сексуальна експлуатація. Трудове рабство. Продаж дітей - ці теми не просто актуальні, а перебувають у фокусі діяльності не лише українських, а й іноземних правоохоронців.
Національна поліція, зокрема департамент міграційної поліції, з перших днів війни тісно співпрацює із Міністерством закордонних справ, Європолом, Інтерполом, закордонними колегами та представниками профільних служб для допомоги та захисту вразливих категорій людей.
Із початку року поліцейські задокументували 77 фактів торгівлі людьми. У тому числі 26 фактів сексуальної експлуатації та 28 – трудової експлуатації.
Із основними порадами, як не стати жертвою торгівлі людьми, безпечно працевлаштуватися в Україні та за кордоном, розпізнати потенційних зловмисників та до кого звернутися за допомогою можна ознайомитися через чат-бот «Залишайся в безпеці»: https://t.me/stay_in_safe_ua_bot
Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, намагайтеся всіма можливими способами будь-кому повідомити про це, аби отримати належну допомогу.
Не мовчіть, телефонуйте. Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:
1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
112 – Служба екстреної допомоги в ЄС;
102 – Поліція.
Бібліотекари КЗ «Публічна бібліотека Великоплосківської сільської ради» підготували інформаційний стенд «НІ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ» та відео «Торгівля людьми - це може трапитися з кожним».