А льон цвіте синьо-синьо, А мати жде до додому сина.…

Дата: 12.07.2024 16:47

А льон цвіте синьо-синьо,

А мати жде до додому сина.

Пісня, що народилася, на Поліссі, стала справжньою візитівкою Житомирщини.

У 1971 році ці слова були написані, як  пам'ять  про загиблих воїнів, що боролися за свободу та волю рідної країни. У них: біль і надія, віра в безсмертя і перемога нашого народу. Ніхто не знав, що ці слова стануть пророчими та болючими у 21 столітті. Історія повторюється, ці слова проникають в душу та актуальні і сьогодні, коли українські матері чекають своїх синів, які боронять рідну країну від «сусіда - агресора». Автором цих слів є Василь Лукич Юхимович.

Народився Василь Юхимович 12 липня 1924 року в селянській родині у селі Сингаї Коростенського району на Житомирщині. З Полісся почалась поетова стежина і  кожен його вірш, то штрих і до власної біографії і до біографії всієї України.

Працівники Новосавицького будинку культури провели бесіду на тему: " 100- річчя з дня народження Василя Юхимовича - українського поета."