Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Запобігання пожеж та травмування в побуті

Дата: 12.06.2024 11:50
Кількість переглядів: 105

Фото без опису

Безперечно, відповідей на питання, чому в оселях наших громадян виникають пожежі, може бути чимало. Необережне поводження з вогнем, несправність і несвоєчасне технічне обслуговування приладів пічного чи газового опалення, несправність електропроводки та електрообладнання, перевантаження електромережі від одночасного вмикання потужних побутових приладів, зберігання у квартирах, будинках, гаражах, дачних будиночках легкозаймистих та горючих речовин, паління у приміщеннях, недогляд за дітьми. Ось ті фактори, які щорічно призводять до пожеж у житловому секторі. к підсумок, – знищене майно, що накопичувалося роками, травмування, а то й зовсім трагічний фінал – загибель людей.

Аби запобігти виникненню пожеж в домівках ГУ ДСНС України у Одеській області радить дотримуватись елементарних вимог пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби «101», евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань!

Слідкуйте за станом печей і димоходів, справністю електроприладів і електропроводки, електричного і газового обладнання. Не вмикайте декілька приладів в одну розетку одночасно. Розетки повинні бути розміщені в легкодоступних місцях. Виходячи з дому, не залишайте включеними електроприлади, газові плити чи печі. Не залишайте без нагляду дітей, не дозволяйте їм гратися сірниками та іншими займистими речовинами. Покиньте палити! Не бійтеся перебільшити небезпеку – куди небезпечніше її недооцінити. Будьте уважними і обережними, але ніколи не панікуйте.

У разі виникнення пожежі дійте розсудливо та швидко.

Ознаки пожежі: полум'я, дим, їдкий запах, характерне потріскування.

У разі виявлення ознак пожежі, кожен громадянин зобов'язаний:

- негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу (номер екстреного виклику - «101»). При цьому слід назвати адресу об'єкта (будинку), вказати кількість поверхів, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

- вжити (по можливості) заходів для евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

- викликати (в разі необхідності) інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

Після виклику рятувальників слід попередити про це всіх, хто перебуває поряд, після чого евакуюватися самому й допомогти в евакуації іншим, особливо особам похилого віку та маленьким дітям, запобігаючи при цьому виникненню паніки. У разі пожежі слід узяти до уваги її небезпечні фактори (висока температура, задимлення, небезпека вибухів, обвалення конструкцій) та механізм їхнього впливу на людину. Для обмеження циркуляції повітря, яка може пришвидшити горіння, слід позачиняти всі двері й лише після цього покидати приміщення. Якщо дозволяє час, потрібно зупинити подачу газу й вимкнути електрику.

У приміщенні, заповненому димом, слід обережно підповзти до вікна, затуливши ніс і рот зволоженою тканиною (ганчіркою), яка відіграє роль тимчасового фільтра, що захищатиме вас від упливу небезпечних продуктів горіння. У задимленій зоні потрібно рухатися поповзом, оскільки більшість нагрітих газоподібних отруйних речовин і дим скупчуються у верхній частині приміщення, де температура внаслідок цього вшестеро вища, ніж унизу, й концентрація кисню недостатня для нормального дихання.

Потрібно пам'ятати, що малі діти в разі пожежі часто ховаються під ліжками, в шафах, забиваються в різні кутки та закутки.

Рятуючи потерпілих із будівель, що горять, та під час гасіння пожежі слід виконувати такі правила:

- перед тим, як увійти в палаюче приміщення, вкритися з головою мокрим покривалом, пальтом, плащем, цупкою тканиною;

- двері в задимлене приміщення відчиняти обережно, поволі, прикриваючи себе дверним полотном, щоб уникнути посилення полум'я від припливу свіжого повітря; у дуже задимленому приміщенні пересуватися поповзом або зігнувшись;

- для захисту органів дихання від чадного газу дихати крізь зволожену тканину;

- якщо сталося займання одягу, лягти на землю (підлогу) й перекочуватися з боку на бік, щоб збити полум'я (бігти не можна, бо полум'я посилиться);

- побачивши людину в одязі, що горить, слід накинути на неї пальто, плащ або будь-яке покривало й щільно притиснути їх до її тіла;

- під час гасіння пожежі використовувати вогнегасники, пожежні крани, а також воду, пісок, землю, покривала та інші засоби.

Громадяни, будьте уважні та обережні! Дотримуйтесь основних правил безпеки. Пам’ятайте, пожежу легше попередити, ніж перемогти!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень