Підготовка аналізів

Дата: 30.05.2024 16:19

Підготовка до здачі сечі: правила та заборони | Гемо Медика

Перед забором матеріалу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів.

• Жінки перед забором сечі вводять гінекологічний тампон в піхву.

• Для чоловіків – ретельний туалет зовнішніх статевих органів з відкриванням головки статевого члену.

• Для грудних дітей – після ретельного туалету статевих органів, бажано збирати сечу в сечоприймачі. Сеча, вичавлена з памперсу, дослідженню не підлягає. Сечу збирають в спеціальний контейнер або чисто вимиту скляну ємність.

Загальний аналіз сечі

• Використовується середня ранкова порція.

• Сечу у кількості 15-25 мл збирати в чисту суху ємність (стерильний аптечний одноразовий контейнер для сечі). Для цього слід невелику першу порцію сечі спустити в унітаз і безперервним струменем наповнити сечею контейнер (друга порція). Всю іншу сечу (третя порція) спустити в унітаз.

• Ємність із сечею щільно закрити кришкою, помістити в чистий одноразовий пакет і доставити в лабораторний центр. Біоматеріал для загального аналізу сечі та аналізу сечі за Нечипоренком можна здати в одному контейнері в один день.

Сеча по Нечипоренко

• Використовується середня ранкова порція.