Як допомогти дітям та підліткам подолати відчуття провини під час війни?

Дата: 01.05.2024 14:59

На зображенні може бути: 1 особа та текст

На зображенні може бути: текст «ознаки почуття провини дитина може стати надто агресивною, емоцийною, або навпаки, замкнутою тривала вi̇дсутнсть настрою, самопошкодження. подлток може постйно доводити, що щось нечесно. почуття провини може бути лише частиною комплексу почуттi̇в яki переживае пдлток. важливо розмотувати клубок цих почуттi̇в разом.»

На зображенні може бути: 1 особа та текст «як не втратити емоцийний зв'язокиз пдлитком вðд батькi̇в завжди важлива приймаюча повединка далог: так, ти можеш себе Tak вдчувати, це нормально. не засуджувати, не критикувати, не применшувати значущисть почуттв дитини, якими б вони не були. важливо цкавитись, що непокойть дитину, чому вона раде чим пишаеться. тримати й змцнювати зв'язок допомагають ритуали традици

На зображенні може бути: текст «батькам важливо подбати про себе. дити копюють повединку дорослих, тому якщо ви самi̇ страждаете вi̇д почуття провини, це негативно впливатиме на ваших дтей. знайдить час для вi̇дпочинку, адже це допоможе вам зберегти психичне та физичне здоров'я. не звинувачуйте себе за те, що ви не деальни батьки. вйна це не норма, кожен переживае ii -своему. ви вже хорош батьки тим, що вам не байдуже до своïх детей. звернться за допомогою, якщо самостйно впоратися 3 цим не вдаеться.»

На зображенні може бути: 1 особа та текст «почуття провини конструктивне VS токсичне почуття провини може бути корисним, якщо воно виникае внаслдок реальной провини або можливо

На зображенні може бути: 1 особа та текст «постийне вi̇дчуття провини може призвести до низькой самооцинки. дитина може намагатися завжди бути зручною для инших, на шкоду своём потребам. низька самооцинка 一 дуже небезпечний симптом, який точно не веде до цасливого дорослого життя. дити дошкльного Biky можуть вi̇дчувати себе винними в усьому поганому, що вi̇дбуваеться. Ta не варто приховувати вi̇д детей правду, щоб не травмувати ix. брак нформаци може сприяти розвитку вi̇дчуття провини. важливо вести ними вi̇дкритий далог, враховуючи ix Bik.»

На зображенні може бути: 1 особа та текст «як зменшити токсичний вплив відчуття провини пịд час вi̇йни пдлтки можуть вi̇дчувати провину за те, що y них все гаразд, коли в нших горе. пояснюйте, що ui два факти не пов'язан.. якщо y когось 3 однокласникв дитини хтось загинув на вi̇йнi̇ пдтримати можна наступним чином: дуже прикро, що Take сталося y твого однокласника. як в цi̇й ситуациНа зображенні може бути: текст «не поривнюйте переживання подлтка 3 досвдом нших. казати щось на кшталт:

На зображенні може бути: 1 особа та текст