Обговорення стратегій ефективної співпраці у сфері освіти та питань реалізації реформи освіти в реаліях Великоплосківської територіальної громади

Дата: 28.03.2024 15:24

28 березня о 9:00 під головуванням сільського голови Івана Батуріна було проведено засідання за участю секретаря сільської ради Сергія Шлюшкіна, директорів та соціальних працівників навчальних закладів Великоплосківської сільської ради та працівників відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму.

У рамках засідання були обговорені питання співпраці закладів освіти громади з Службою у справах дітей щодо напрацювання алгоритму дій та спільного плану заходів, в тому числі превентивної діяльності у напрямку булінгу або підозри щодо нього. Були визначені кроки, які треба здійснити при виявленні факту булінгу, способи реагування та втручання з відповідними особами, соціальними працівниками, службами та визначена оцінка ефективності заходів, спрямованих на подолання булінгу.

Також розглянуто питання співпраці закладів освіти громади з КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоплосківської сільскої ради» стосовно спільного плану заходів для запобігання поширення педикульозу.

Відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму було представлено аналіз потужностей, матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу, учнівського контингенту досягнень закладів освіти.

Крім того, однією з основних стала тема продовження реалізації реформи, відповідно до рішення уряду від 1 вересня 2025 року, в якому уряд вирішив не фінансувати коштами освітньої субвенції зарплату вчителів у школах із кількістю учнів менш ніж 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року - менш ніж 60 осіб.При цьому це рішення не стосується початкових шкіл, а діятиме тільки на рівні 5-11 класів.

Також розглянули складову реформи щодо переходу до 12-річної освіти, яка передбачає створення в межах реформи профільної старшої школи та відповідно ліцеїв де учні будуть здобувати профільну освіту. Відтак, Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти”, для започаткування та проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити, зокрема:

• функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти;
  • функціонування ліцею як окремої юридичної особи, відокремленої від початкової школи та гімназії, крім випадків, визначених цим Законом;
  • забезпечення здобуття учнями профільної середньої освіти відповідно до профілів навчання з навчальним навантаженням та з можливістю обрання учнями навчальних предметів (інтегрованих курсів, інших освітніх компонентів) в обсягах, що визначаються законодавством;
  • створення безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища відповідно до вимог законодавства;
  • підвезення (у разі потреби) учнів і педагогічних працівників до закладу освіти (місця навчання, роботи) та у зворотному напрямку до місця проживання (за потреби) на відстань, що визначається законодавством;
  • забезпечення проживання учнів у пансіонах у разі, якщо час їхнього доїзду до ліцею буде більше норми, визначеної законодавством;
  • забезпечення учасникам освітнього процесу вільного і безоплатного бездротового доступу до мережі Інтернет із характеристиками, що відповідають вимогам законодавства, у приміщеннях закладу освіти, зокрема у пансіоні;
  • забезпечення здобувачів освіти харчуванням.

Сільський голова Іван Батурін зазначив: «Зусилля сільської ради мають бути скеровані на розв’язання проблем у загальній середній освіті громади. Важливо забезпечити інтереси всіх педагогічних колективів громади і в цілому населених пунктів, а також наголосив на важливості розробки плану дій щодо реалізації реформ освіти, які в свою чергу зможуть запропонувати різні шляхи вирішення проблем сьогодення».

Фото без описуСьогодні громада впевнено рухається в напрямку утримання існуючої мережі закладів освіти, але це питання наразі є гостро нагальним і потребує обговорення мешканцями, вчителями та керівництвом громади. Освіта переживає суттєві зміни, стоїть перед викликами сучасності та потребує підтримки на всіх рівнях.