Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

НІНА ВАСИЛІВНА БАБІЧ: " МРІЮ ПОБАЧИТИ НАШУ КРАЇНУ ЩАСЛИВОЮ!"

Дата: 06.02.2024 14:41
Кількість переглядів: 223

Фото без опису

Життя прожити - не поле перейти. У вчительки-пенсіонерки Ніни Василівни Бабіч із Великоплоского воно ген, яке просторе! Зі споришу та рути-мʼяти, якими щедро були всіяні дитячі стежки та розкішним ланом золотого колосся - зерням розумного, доброго, вічного що щедро проростали в її учнях.

Сорок пʼять років присвятила улюбленій професії шанована поколіннями плосківчан вчителька. 23 січня Ніна Василівна відзначила своє 80-ліття. З нагоди чудового ювілею представниці золотого фонду краю наша розповідь про жінку, яка є гідним прикладом для наслідування не лише для вчительської спільноти, а й для кожного з нас.

- Народилася я у селі Комарівка Великомихайлівського району, у 1944 році, - розповідає Ніна Василівна. -Йшла війна. Батько спочатку був вдома, а потім, коли фашисти почали відступати,потрапив у полон. Мама сама мене доглядала. Це були дуже важкі, голодні і холодні часи. Як закінчилась війна, тато повернувся. Працювали з мамою у колгоспі. Жили бідно, тяжко трудилися. У 51-ому році я пішла до першого класу. Вчилася добре. Закінчила Комарівську семирічку. З вдячністю згадую своїх вчителів: Степана Михайловича Буяновського та його дружину Ніну Хомівну, Любов Прохорівну Сироту, Миколу Яковича Бугаєнка. Продовжила навчання у Великій Комарівці. Там також були прекрасні вчителі: вчитель історії Семен Іванович Демченко, засновник шкільного музею, Лідія Хомівна Корицька, Ніна Михайлівна Рижик, Галина Федорівна Федійчук, - згадує Ніна Василівна.

У мудрих наставників й учні - найкращі, тож куди, як не до вишу, з гарними знаннями вступати? Довго не роздумуючи, разом з однокласницею Євгенією (Євгенія Сергіївна Єлісєєва - незмінна дописувачка газети прим. авт.) подали документи до Одеського державного університету на філологічний факультет.

Українську мову дівчина знала з дитинства. Нею розмовляли в родині, у селі, школі. Мелодійна, багата вона подобалась здібній студентці, тож хотілося знати більше, глибше, ширше.

-Навчалась я на заочному відділенні , батьки важко працювали, потрібно було допомагати. Якраз звільнилося місце у колгоспній бібліотеці, тож мене запросили туди завідуючою. Це була гарна бібліотека, з великим книжковим фондом. Багато проводили всілякої роботи, їздили з лекціями на тваринницькі ферми. Згодом запропонували піонервожатою у Комарівський школі, і я на півставки там, а на пів - у бібліотеці. Але ж тут приїхав до нашого села хлопець з Великоплоского. Допомагати батькові, який у колгоспній будівельній бригаді працював. Звали його Анатолій і він дуже гарно грав на баяні. Познайомилися, почали зустрічатися, - заіскрилася, заграла теплими барвами жива, щира розповідь вчительки.

Та зустріч юної комарівчанки і баяніста з Великоплоского стала початком ніжного почуття, що згодом переросло у щире,справжнє кохання....

( Публікацію повністю читайте у газеті "Єдність" від 2 лютого 2024 року).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь