Булінг у закладах освіти: як реагувати?

Дата: 12.01.2024 14:58

Фото без описуФото без опису

«Так завжди було». Одна з найгірших фраз, яку можна почути щодо булінгу, нормалізуючи це явище.

Нібито «з усіх же колись сміялися, нічого такого». Але насправді булінг — це страшно і завжди потребує втручання дорослих, адже ніколи не можна знати наперед, чим саме закінчиться таке цькування для дитини. Так само не можуть лишатися без уваги випадки знущання з педагогів.

Результати PISA 2022 показали, що в середньому 14,7% українських учнів повідомили, що зазнавали булінгу принаймні кілька разів на місяць, а 7% школярів віднесено до категорії тих, хто часто зазнає булінгу.

Учням, їхнім батькам і вчителям важливо знати, що робити в разі булінгу. Для цього підготували законодавче розʼяснення про це.

У інфографіці зібрали таку інформацію:

▪️ознаки та приклади булінгу;

▪️до кого звертатися, якщо дитина стала стороною або свідком булінгу;

▪️хто зобовʼязаний повідомляти й реагувати на булінг у закладі освіти;

▪️яка процедура розгляду заяв і звернень про булінг;

▪️яким має бути результат розгляду заяв і звернень про булінг;

▪️відповідальність за булінг.

У наступних дописах розповімо, як психологічно підтримати учнів, які стали учасниками або свідками цькування.

Будьмо чуйні та уважні одне до одного.