Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Всеукраїнська програма ментального здоров'я: Чому?

Дата: 26.12.2023 09:12
Кількість переглядів: 126

На зображенні може бути: текст «чому п.д час повтряной тривоги... ...нам хочеться чути звуки вибухив?»

Під час повітряної тривоги ми можемо впіймати себе на моторошній думці, що чекаємо вибухів, а коли чуємо їх — ніби відчуваємо певне полегшення. Так само підсвідомо можемо романтизувати хвилини небезпеки, коли загроза минає — згадувати обстріли, час в укритті чи блекаути з певним теплом, і це лякає 🫣

Забіжимо наперед, аби заспокоїти тих, кому ці відчуття теж знайомі: ви точно не збожеволіли і не стали жорстокими — так працюють захисні механізми нашої психіки (і це добре, що вони працюють).

Як і чому виникає ця гра нашого розуму, пояснює психологиня UNICEF Ukraine Надія Браницька.

Можливо, це зображення (текст)   На зображенні може бути: текст «#1 емоцийна спрага через стрес наш рівень емоцйно" чутливост знижуеться. розум так вчиняе, аби ми витримали емоцйне навантаження внаслдок подй, якi̇ вдбуваються. якщо стрес тривае надто довго, чутливсть притуплюеться виникае так звана емоцйна депривация щось подбне до спраги. буденно речі не здатн ii втамувати, людина пдсвдомо потребуе сильного потрясиння, аби вi̇дчути якусь емоцю.»

На зображенні може бути: текст  На зображенні може бути: текст «#2потреба y едност причиною певной романтизац небезпечних ситуаций також може бути досвд, який ми пережили на початку повномасштабного вторгнення та пёд час перших масованих обстрлв це едн.сть. бути частиною групи одна 3 наших базових емоцйних потреб. багато хто вперше за довгий час познайомився iз сусдами, вi̇дчув силу й тепло едност, взаемодопомоги, посмёшки попри страх.»

Можливо, це зображення (текст «y таких ситуацях мозок мi̇г помилково записати формулу вибух= EgHiCT6 через це ми можемо пдсвдомо спиратися на це вi̇дчуття, навть якщо обставини вже зовсм нши.»)  На зображенні може бути: текст «#3 вдчуття безпеки як не дивно, та звук вибуху може давати нам вi̇дчуття безпеки. по-перше, пдсвдомо ми оцнюемо ситуацю так: якщо вибухнуло десь, TO не ибухнуло тут, отже я в безпеци. по-друге, нам завжди простше справлятися 3 тим, що вже сталося, нi̇ж очкувати. пригадайте тривожне очкування складного испиту чи неприемной розмови. ми нтуётивно вi̇дчуваемо потребу, щоб це вi̇дбулося якомога швидше.»

Можливо, це зображення (текст)  На зображенні може бути: текст

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень