День Сухопутних військ ЗС України

Дата: 12.12.2023 09:26

12 грудня — День Сухопутних військ ЗСУ. Це встановлене 1997 року Указом Президента України професійне свято покликане вшанувати внесок українських воїнів найчисленнішого самостійного виду Збройних Сил України в забезпечення обороноздатності держави.

Сухопутні війська — головний носій бойової могутності Збройних Сил України. Призначені для ведення бойових дій переважно на суходолі, вони відіграють ключову роль у захисті українського народу й держави України від зовнішньої збройної агресії.

Сучасні Сухопутні війська беруть початок від Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії доби 1917–1922 років. Нині численні військові частини та з’єднання Сухопутних військ Збройних Сил України мають почесні найменування на честь учасників Перших визвольних змагань з метою ствердження тяглости традицій українського війська та вшанування внеску попередників у здобуття і захист державності українського народу.

Століття тому головними силами українських сухопутних військ були піхота, кіннота й артилерія. На сьогодні Сухопутні війська — це механізовані, танкові, ракетні війська й артилерія, армійська авіація та ППО, підрозділи тилового й технічного забезпечення, спеціальні війська. На їхньому озброєнні — найсучасніші зразки озброєння та військової техніки, якими українські воїни володіють на найвищому професійному рівні.

З 2014 року під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил військовослужбовці Сухопутних військ Збройних Сил України мужньо захищали нашу країну. Від початку широкомасштабного нападу російської федерації 24 лютого 2022 року разом з іншими видами й родами військ ЗС України воїни Сухопутних військ зупинили підступний і зухвалий напад ворога і змусили загарбників тікати з української землі, беручи участь у звільненні від російських окупантів північних регіонів країни, Харківщини та Херсонщини.

Нині бійці Сухопутних військ продовжують виконувати бойові завдання, зупиняючи загарбників і визволяючи від російських окупантів нові території та населені пункти на сході та півдні України. Подібно до своїх славетних попередників, сучасні українські військові роблять свій неоціненний внесок у збереження українського народу та держави Україна.

— Сьогодні український воїн не просто опановує, а формує найсучасніші практики ведення війни. Пише новітню історію України, Європи й світу, даючи люту відсіч ворогові та крок за кроком визволяючи нашу землю від російських окупантів, — зазначив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.

Внесок військовослужбовців Сухопутних військ ЗСУ в оборону України у здобуття перемоги гідно вшановано на найвищому рівні — тисячі воїнів відзначені високими державними нагородами. І, що найголовніше, всі українські воїни мають глибоку заслужену повагу всього українського народу.

Сухопутні війська ЗСУ — сталева міць сучасної української армії. Саме вони відіграють вирішальну роль у здобутті перемоги над російськими окупантами, надзвичайними зусиллями виборюючи кожен населений пункт, кожну вулицю, кожен метр української землі. Тримати оборону і розвивавати наступ там, де не витримала б жодна інша армія світу, українським бійцям Сухопутних військ Збройних Сил України допомагає сама рідна земля — той самий суходіл, твердо спираючись на який, б’ють ворога українські воїни.

Український ґрунт — кряжистий і твердий під спекотним літнім сонцем, глевкий і в’язкий восени та навесні, промерзлий грудками взимку — непроста перепона, але також головна опора бійців Сухопутних військ ЗСУ. Бо де непросто українському воїну — там абсолютно нестерпно окупантові, якого неспроможна терпіти українська земля.

Берці на землі — солдатське взуття українських воїнів на кам’яних дорогах — те, що гарантує здійняти синьо-жовті стяги над звільненими українськими містами і селами. Так було на Київщині, Сумщині, Чернігівщині та Харківщині. Так було у визволеному Херсоні. Так обов’язково буде на тимчасово захоплених російськими окупантами сході й півдні нашої країни, у Донецьку, Луганську і в Криму.