Дата: 05.10.2023 16:46

Козацтво зігравало важливу роль у творені української державності, та національної ідеї в суспільстві.Воно дозволило вижити  українському народу в умовах та за часів  тотального  знищення  всього  самобутнього.Козаками  ставали вільні люди, які прагнули захищати Батьківщину від ворогів.

Враховуючи історичне значення та вагомий  у  сучасну боротьбу за незалежність, у 1999 році Указом  Президента  запровадили День українського  козацтва, який  відзначається  у день Покрови Пресвятої  Богородиці,яка в важалася їхньою покровителькою. У день святкування вони організовували  Велику раду , на якій обирали  гетьмана  і визначалися  з подальшими військовими  планами. В Новосавицькій бібліотеці діє книжкова виставка " Історія  козацької  слави", на яку завітали  користувачі бібліотеки.