Як дистанційно відмовитися від субсидій, пільг та інших видів соціальної допомоги в Україні
Відмовитися від субсидії в Україні можна дистанційно
В Україні з грудня 2022 року пільгою опікується Пенсійний фонд, за інші види соціальної допомоги відповідають органи соцзахисту населення.
- Відмовитися від грошової допомоги можна поштою, для цього треба написати спеціальну заяву.
- Можна отримати довідку про припинення виплат. Вона знадобиться в Україні й за кордоном.
Якщо ви переїжджаєте у межах України або виїхали з тимчасово окупованих територій, відмовитися від пільги необхідно, щоб переоформитися на виплату за новим місцем проживання. У разі виїзду за кордон, отримувати таку допомогу можна не більше 60 днів, інакше можуть виписати штраф або забанити на її оформлення у майбутньому.
Заборона розповідає про процедуру скасування державної допомоги.
Пільга на комуналку: як скасувати
Міністерство соціальної політики спільно з іншими установами та відомствами впровадило можливість оформляти пільги та деякі виплати онлайн. Так само від них можна відмовитися, розповіли у Мінсоцполітики.
Перш за все, варто написати заяву у довільній формі, де треба вказати:
- назву органу Пенсійного фонду України, в якому громадянин перебуває на обліку (за місцем реєстрації);
- ПІБ отримувача житлової субсидії/пільги;
- адресу зареєстрованого або фактичного місця проживання;
- контактний номер мобільного телефону;
- адресу електронної пошти;
- конкретний вид підтримки, від якого відмовляєтеся (наприклад, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг; житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; пільги на оплату житлово-комунальних послуг тощо);
- якщо треба отримати довідку/скан-копію довідки про припинення та неотримання житлової субсидії/пільг, вкажіть про це у заяві.
Документ необхідно відправити поштою до сервісного центру ПФУ за місцем реєстрації. Контакти можна знайти на інформаційній сторінці фонду.
Відмовитися від субсидії може бути необхідно у кількох випадках:
- у разі переїзду з ТОТ чи просто у межах України — для переоформлення;
- якщо ж ви виїхали за кордон, то все залежить від того, як довго ви там проживаєте. Відповідно до рішення Кабміну, субсидію не призначають, якщо людина перебуває закордоном більше 60 днів. Якщо ж період виїзду більший, можуть накласти штраф або анулювати субсидію самостійно, а після вашого повернення, відмовити у переоформленні. Це обмеження не поширюється на людей, що були на лікуванні і можуть це підтвердити.
За таким же алгоритмом можна написати відмову на будь-який інший вид соціальної допомоги. Тільки у заяві замість ПФУ вказуєте назву органу соціального захисту населення, в якому перебуваєте на обліку (зазвичай діють при ОДА/ОВА), і відповідний вид допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, для малозабезпечених сімей тощо).
У цьому випадку заяву можна надіслати не тільки фізичною, а й електронною поштою на адресу необхідного органу. Контакти можна знайти на сайтах районних державних адміністрацій або міських/районних рад.