Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?": Взаємодопомога як важливе та необхідне соціальне явище.
Взаємодопомога як важливе та необхідне соціальне явище. Цю тему обговорювали під час проведення форуму волонтерської спільноти Social Camp Odesa.
На два дні в приморському місті зібрались близько 600 представників українського волонтерського руху – люди, які присвятили себе допомозі іншим. Мета заходу – обмінятися думками та посилити рух новими можливостями.
Серед учасників – волонтери, громадські діячі, історики, філософи, підприємці, журналісти.
Спікеркою дискусійної панелі на тему «На межі: як у нескінченній допомозі іншим не втратити себе» виступила директорка зі стратегічного розвитку Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Анна Лущай. Вона розповіла про впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська
«Зараз багато говорять про відновлення зруйнованого війною. Відновлення інфраструктури, електромереж, бізнесів. Але погодьтеся – без людини електромережі, бізнеси, інфраструктура не відновлюються. Здорова людина може віддавати – може інвестувати в бізнес, в країну, у відновлення здорового соціуму та економіки. Якщо відновимо людину – людина відновить усе зруйноване. Всеукраїнська програма ментального здоров’я – про людину і її потреби, довкола цього будується все інше. Здоров’я має два невід'ємні виміри – фізичний та психічний. Щоб пояснити важливість піклування про себе, в Україні втілюється комунікаційна кампанія Ти як? Мета – показати нормальність піклування про власний психічний стан. Нормальність – це звертатися за психологічною допомогою», - запевнила учасників форуму Анна Лущай.