«Спеціальні служби порятунку»

Дата: 18.07.2023 12:40

У КЗ «Публічна бібліотека Великоплосківської сільської ради» 18 липня бібліотекарі познайомили учнів з поняттями «небезпека», «надзвичайна ситуація», «рятувальник», «цивільна оборона»; пояснили учням їх дії під час надзвичайних ситуацій та як викликати рятувальні служби; подивилися відео «Номери екстрених служб».

ХОД РОБОТИ:

- Світ, що нас оточує, цікавий і чудовий, але на жаль, він приховує чимало небезпек.

То ж таке небезпека?

Небезпека - це явища, процеси, об'єкти, які здатні за певних умов завдавати шкоди - здоров'ю людини як відразу, так і в майбутньому, тобто викликати небажані наслідки.

Надзвичайна ситуація це порушення нормальних умов життя і діяльності людей, спричинене аварією, стихійним лихом тощо, яке може призвести до загибелі людей та значних матеріальних втрат.

Аварія це небезпечна подія техногенного характеру, що створює загрозу для - життя і здоров'я людини, призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, завдає шкоди довкіллю.

Цивільна оборона це складова частина загальнодержавних соціальних та - оборонних заходів, які проводять у мирний та воєнний час для захисту населення та народного господарства від наслідків аварій, катастроф, стихійних явищ та сучасних заходів ураження

Для допомоги населенню, яке потрапило у небезпеку, існують особливі формування людей, оснащені технікою. Вони працюють як у мирний, так і у воєнний час. До таких формувань належать рятувальні служби на воді, у горах; служба швидкої допомоги; служба надзвичайних ситуацій; пожежна охорона; газова служба тощо.

- Пригадайте рятувальні машини, з якими ми часто зустрічаємося в житті. (Швидка допомога, служба газу, поліція, пожежна машина)

За якими номерами ми можемо їх викликати по телефону?

101 - пожежна машина,

102 - поліція,

103 - швидка допомога,

104 - газова служба

Рятувальник - той, хто спеціально займається рятуванням або за певних умов виявляє намір це зробити.

Діти, коли вам загрожує якась небезпека, то що потрібно зробити?. Так, вірно, покликати на допомогу, тому давайте з вами зробимо таку вправу.

Дидактична вправа «Куди ми зателефонували?»

Показую дітям картку із номером "102", "101", "103", "104", а діти відповідають, в яку службу ми зателефонували.

Діти, ми з вами зателефонували до певної служби. А що ми повинні повідомити? Давайте для цього зіграємо в гру: "Викликаємо служби"

Рольова гра "Викликаємо служби"

Розігрування телефонних розмов, пов'язаних із викликом аварійних служб. Наприклад:

- Алло, пожежна служба слухає! Повідомите, що трапилось

- Я. Макєєв Микита. У нас сталася пожежа. За адресою: с. Великоплоске, будинок 186.

- Виклик прийнятий. Ти удома сам?

- Так.

- Якщо можеш вийти, вийди на двір. Не хвилюйся, машина вже виїжджає.

- Дякую.