Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Як стати донором крові та її компонентів

Дата: 15.06.2023 12:05
Кількість переглядів: 105

Фото без опису

Основні умови, протипоказання та поради тим, хто хоче стати донором

Донори часто запитують, із якого віку можна долучитися до руху; чи існують протипоказання, щоби здати кров; якою має бути мінімальна вага; де можна дізнатися групу крові та зробити її аналіз. Соціальний проєкт ДонорUA прагне розвинути культуру регулярного та безоплатного донорства, що панує в більшості країн світу. Ми зібрали відповіді на найпопулярніші питання у статтю, яку пропонуємо до вашої уваги.

 

Хто може стати донором крові?

Донорами крові в Україні можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг (у деяких центрах крові приймають із вагою від 55-60 кг, наприклад, у Львівському обласному центрі служби крові). Здавати кров можуть українці, а також іноземці, що мають постійну посвідку на проживання в Україні.

Якщо з віком та кілограмами більш-менш зрозуміло, то важче зрозуміти, що означає вираз здорова людина. Здорова людина – це та людина, яка не має протипоказань. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, ви не можете бути донором тимчасово або взагалі.

Фото без опису

Протипоказання щодо донорства

Їх поділяють на тимчасові та абсолютні. Рекомендуємо обов'язково з ними ознайомитися. Навіщо такий великий список протипоказань? Це — турбота насамперед про донорів. Працює принцип «не нашкодь собі». У разі підвищеної температури чи хронічного захворювання організму людини потрібен відпочинок і лікування, а не навантаження, яким є донація крові. Турбуймося спочатку про свій стан здоров'я, а вже потім — рятуймо інших!

Якщо ви не знайшли у себе протипоказань, то донорство — для вас. Звертаємо увагу, що список — це основа. До нього внесені далеко не всі випадки, через які не можна здавати донорську кров. Сумніваєтеся та хочете уточнити інформацію — пишіть/дзвоніть нам. Ми розповімо про всі деталі

Фото без опису

Як дізнатися, де та кому здати кров?

Потрібно обрати центр крові чи конкретного реципієнта та запланувати донацію на зручний для вас день і час. Планування донацій у персональному кабінеті номінальне, оскільки синхронізації календаря з центрами крові наразі немає.

Щоби піти на процедуру, вам не потрібно здавати жодних аналізів чи приносити медичні довідки. Ви можете поділитися кров'ю навіть у тому випадку, якщо не знаєте свою групу. У центрах крові роблять медогляд і визначають її. Пропонуємо ознайомитися з процедурою тут.

Важливо! Обов'язково потрібно взяти з собою документ, що посвідчує особу, адже ви ризикуєте не здати кров, й тоді усі приготування будуть марними. Не забудьте паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Також у пригоді стане застосунок «Дія».

Фото без опису

.

Правила, яких слід дотримуватися

Донація — це відповідальна процедура, тому варто дотримуватися правил підготовки та харчування перед здаванням крові. Після того, як ви стали донором, дотримуйтеся правил відновлення. Вже через 60 днів знову зможете поділитися кров'ю.

Робіть донації регулярно та залишайтеся здоровими!

 

alt text


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень