Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Лікування і профілактика простудних захворювань

Дата: 18.04.2023 10:52
Кількість переглядів: 207

Фото без опису

Простудні захворювання – це хвороби верхніх дихальних шляхів, як правило, інфекційного характеру, які уражені збудниками (вірусами або бактеріями) хвороб носоглотки.

Збудниками простудних захворювань є риновіруси, аденовіруси, респіраторно-синцитіальні та віруси парагрипу.

Варто пам'ятати: до простудних захворювань може приєднуватись бактеріальна флора, яка викликає ускладнення у вигляді пневмоній, отитівбронхітівангін тощо.

Насамперед, при захворюванні треба залишатись вдома, щоб уберегти від зараження інших осіб (колектив у садку, школі, на роботі). Обґрунтовується це тим, що вищеперераховані віруси дуже швидко поширюються повітряно-крапельним шляхом.

Активна праця та відсутність необхідного відпочинку, спокою під час лікування може призвести до ускладнень. Вони також потребують тривалого лікування (може застосовуватись антибіотикотерапія), що подовжує термін хвороби.

Лікування простудних захворювань є симптоматичним та спрямоване на поліпшення стану хворого. Під час лікування слід дотримуватись таких рекомендацій:

  • вживати багато рідини, включаючи напої, які містять велику кількість вітаміну С (настій шипшини, чай з малиною);
  • використання судинозвужуючих крапель для носу;
  • застосування знеболювальних та протизапальних ліків для горла;
  • при підвищенні температури (понад 38.5 °С) – жарознижувальні засоби;
  • при грипі (який підтверджено лабораторним тестом) – препарати, які містять у своєму складі озельтамівір або занамівір.

Простудні захворювання тривають, як правило, 5-7 днів з динамікою до покращення. Якщо стан впродовж 5 днів погіршується, тримається температура, варто звернутись до лікаря, щоб діагностувати або виключити ускладнення та скоректувати курс лікування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень