12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики
12 квітня в Україні відзначається День авіації та космонавтики.
Україна — визнана у світі космічна держава. Вона належить до числа провідних країн на ринку космічних послуг і технологій. До української ракетно-космічної галузі входять близько 40 великих підприємств та значна кількість малих та середніх підприємств-розробників і незалежних науково-дослідних лабораторій. Провідним центром серед них є конструкторське бюро «Південне» та виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод» у м. Дніпрі. Там створюють та серійно виробляють ракети-носії, космічні апарати, системи керування, орієнтації і траєкторних вимірювань. Великими досягненнями українських фахівців, стало створення космічних апаратів «Січ-1», «Океан-О», «АУОС» та «Мікрон», ракетоносіїв «Зеніт-3SL», «Дніпро», «Циклон-3».
Україна бере участь у міжнародних проєктах зі створення носіїв Antares та VEGA.
Підприємства галузі зробили значний внесок для розвитку світової космічної науки. Зокрема, на Південному машинобудівному заводі в Дніпропетровську сконструйовано і виготовлено понад 400 штучних супутників Землі. Великий внесок в освоєння космічного простору зробили такі видатні вчені країни, як С. Корольов, В.Челомей, М. Янгель, Ю. Кондратюк, В. Уткін.
Українські конструктори, вчені та науковці зробили значний внесок у розвиток світової космічної науки.
Українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів, та проробляли теорії ракетної техніки. Вітчизняні підприємства посідали й продовжують обіймати передові місця світової космонавтики.
Колектив Слов'яносербського будинку культури та бібліотеки організували та провели до дня космонавтики цикл пізнавальних заходів. А саме: Розважально-пізнавальну гру "Космос-дорога без кінця"; майстер-клас "Космічна симфонія"; книжкова виставка. А також для дітей була оформлена фотозона.