Марафон Наша незалежність. Новосавицька бібліотека-філія про історичні події періода незалежності нашої держави.

Дата: 17.08.2021 08:49

НАША  НЕЗАЛЕЖНІСТЬ!

24 серпня 1991 року Верховна Рада  України прийняла  icторичний  документ  виняткового значення для долi  українського    народу - Акт  проголошення  незалежностi   України.У ноьму   зазначалося:

Виходячи  iз смертельної  небезпеки , яка нависла   над  Україною, в зв’язку  з державним  переворотом  в  СРСР  19  СЕРПНЯ 1991 року,   продовжуючи  тисячолiтню традицiю  державотворення  в  Українi, виходячи  з права  на  самовизначення  ,передбаченого   Статутом   ООН та iншими  мiжнародно-правовими  документами ,здiйснюючи   Декларацiю про  Державний  суверенiтет  УКРАїНИ.      Верховна   Рада  Української  Соцiалiстичної   Республiки  урочисто  проголошує  незалежнiсть   України та   створення  самостiйної   Українськоi  Держави  - Украiни.

Територiя  України  є неподiльною   i  недоторканою.

Вiднинi на  тереторii  України  мають   чинiсть винятково  Конституцiя  i закони   Украiни.

Цей  акт   набирає чинностi з моменту  його  схвалення.

Верховна   Рада  УКРАIНИ.

За  Акт    проголоувала   абсолютна  бiльшiсть  депутатiв    Верховноi  Ради. УРСР   перестала   iснувати. На  геополiтичнiй    картi свiту  постала  нова   самостiйна   держава- УКРАIНА.

На  пiдтвердження  Акту   проголошення   незалежностi,Верховна  РАДА  УКРАIНИ  ВИРIШИЛА   провести  1 грудня  1991 року  республiканський  референдум  . На  запитання  «Чи  пiдтверджуєте   Ви  Акт  проголошення  незалежностi  УКРАЇНИ?»   народ  сказав  «Так ,  пiдтверджую

24  серпня  1991 року  наша  держава  офицiйно   отримала   назву  - УКРАЇНА  , що   вiдповiдає   iсторичнiй  традицii.  Розпочався  процес    утвердження  атрибутiв державностi,  без  яких  не  iснує   суверенна  держава.

4  вересня 1991  року   над  куполом   будинку   Верховної  Ради  замайорiв    нацiональний    синьожовтий   український  прапор  ,а  28 сiчня  1992 року  вiн   отримав  статус  держвного. 15  сiчня 1992 року  державним  гiмном  Украiни стала  музика  композитора   М. Вербицького на слова  П. Чубинського  «Ще  не   вмерла  Ураiна». 19 лютого 1992  року  Верховна   Рада   затвердила тризуб ,   як   малий  герб   України.    Нацiональна символiка  перетворилася на  державну.     23 серпня  Україна відзначає  День   Державного Прапора. Прапор   України   є   одним  iз державних  символiв  нашої  держави  . Його  кольори   вiдбивають  нацiональнi  традиції,що   iдентифiкують  певну   територiю  протягом   iсторичного  перiоду.   Утвердження  синьо-жовтого поєднання   як   украiнських   нацiональних кольорiв   вiдбулося пiд  час  європейськоi «весни  природи». Такий прапор вперше замайорiв  у червнi  1848 року   на  мiськiй ратушi   Львова.   Вiдтодi  полотнища в  нацiональних  кольорах почали  викорестовувати у Галичинi ,Буковинi  та на Закарпаттi пiд  час  проведення   Шевченкiвських   свят  та  iнших.

Офiцiйно прапор  було затверджено  27  сiчня 1918 року в Тимчасовому  законi  про флот УНР  . 13 листопада 1918 р    Українська  Нацiональна рада   у  Львовi  проголосила  державним  прапором   Західноукраїнськоi  Народноi республiки   синьо-жовтий стяг.  Протягом  двадцятого  столiття  наш  прапор  пройшов   шлях  народного    визнання   юридичнього  оформлення. Державний     Прапор  України  став символом  нашої   країни,втiленням  нацiональної  гiдностi , єдностi  i  честi,  традицiй  державоутворення  iсторii  та  сьогодення.  Сьогоднi  у час, коли  українськi   воїни   захищають  рiдну  землю,  виборюючи  її сувереннiсть  та недоторканiсть  на Сходi  Украiни,  саме    Державний  Прапор  України є  постiйним  супровiдником  бiйцiв  i  на  передовiй,  i  в тилу.  Ми  навчилися    поважати   себе  й  любити  свою  державу,   iдентифiкуватися  серед  iнших , як  справжнi   українцi ,патрiоти, а  Державний  Прапор   України  став  незмiнним   символом  української незалежностi , свободи   й  великого  майбутнього України , як  розвиненої  європейської  держави.

Я   добре пам’ятаю ,як реферндум про  незалежнiсть  України 1 грудня 1991 року новосавiчани майже  сто вiдсотково сказали так ,якi  люди були   щасливi   що Україна стала  незалежною  державою. З  того часу  минуло тридцять рокiв  нашоi  незалежностiе чималий  вiдрiзок часу.  За цей  перiод ми  домоглися  , що  у Новосавицькому  була  створена  сiльрада  7.02. 1992року . Мешканцi села  могли на  мiсцi   вирiшувати свої  проблеми.  На тереторiї сiльради дiяли  школа ,фап, клуб,бiблiотека, будинок  побуту , пошта.  За   роки  незалежностi  наше  село  Новосавицьке  було  газифiковане у 2012 роцi, а у 2016 роцi  запрацював новий водогiн  по всьому  селi . Придiлялась  увага роботi  школи,вона  одноразово ремонтувалася,забезпечувалася ТЗН. На  сьогоднi у школi є комп’ютерний  клас , iнтернет,  сучаснi  кабiнети , навчання  учнiв 1-4 класiв. Школа забезпечена педагогiчними  кадрами.Кращi  учнi показують високi результати  на рiзних  конкурсах ,олiмпiадах.

Всі укаїнцi-патрiоти. Ми  любимо  свою  Батькiвщину  i  зробимо  все  ,щоб  вона  завжди  була  вiльною   і незалежною  державою.  Для  нас ,вона  найкраща  i  наймилiша у свiтi .  Тут ,на  рiднiй  землi,зробили  першi  кроки  у  своє  майбутнє  життя  . Ми  живемо   i  працюємо на   благо  Вiтчизни   ,  заради   миру  на  землi.  Тут   будуть    жити   нашi  дiти,  онуки  та  правнуки,   роблячи    все  для   процвiтання  нашої держави .Сам  Бог   благословив   наш  народ,,  нашу  землю  на  вiчне  життя   пiд  блакитним  небом   та  ясним    сонцем.   Ми свято     вiримо  у свiтле  майбутнє   України.