Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

110 років із часу народження Марка Бернеса

Дата: 28.02.2021 20:46
Кількість переглядів: 618

Фото без опису

Керівник Великоплосківського народного хору провела історичну годину до 110-річчя із часу народження Марка Бернеса.

На заході були присутні учасники художньої самодіяльності Великоплосківського Будинку культури. Звучали пісні відомого співака іісторичні довідки цікавої біографії відомого актора і співака.

Марк Бернес (1911 – 1969)

Справжнє прізвище виконавця пісень, що стали класикою радянської, – Нейман. Народився він у Ніжині – невеликому місті Чернігівській області. Мати була домогосподаркою. Батько працював збирачем утильсировини. Але про рідному місті Бернес зберіг трохи спогадів, бо сім’я переїхала до Харкова, коли майбутньому актору і музиканту було всього п’ять років. Артистичні задатки надзвичайно радо дали про себе знати, і після закінчення сьомого класу Марк став відвідувати заняття в харківському театральному технікумі.

І вже в ці роки Марк Нейман став виходити хоч і не велику, але все ж, театральну сцену. В основному це була участь в полулюбительских постановках і заміна хворого артиста. Щоб бути ближче до мистецтва і мати відношення до артистичного світу, Нейман влаштувався на роботу в один з харківських театрів у якості статиста.

У вісімнадцять років майбутній шансоньє приїхав у столицю. У Москві він працював статистом одночасно в кількох театрах. У перші роки під час свого перебування в столиці він нерідко брав участь у виставах, але йому діставалися ролі переважно невеликі.

Свою першу роль в акторській біографії Марк Бернес зіграв у 1935 році. Перша поява на екрані , як і кілька наступних, мало епізодичний характер. Але формат кіноробіт Бернеса поступово набував значущості. І вже до кінця тридцятих років особа молодого актора стало добре знайоме радянському глядачеві. Популярність Бернесу принесла участь у картинах «Людина з рушницею», «Винищувачі», «Велике життя».

Досить швидко недавно ще невідомий артист з Харкова здобув всенародну любов. За що так полюбився Бернес радянському глядачеві? Ні для кого не секрет, що він не володів видатними вокальними даними. В першу чергу Бернеса полюбили радянські люди за тонке чарівність і неповторний шарм. Військові пісні в його виконанні добре знайомі і сьогоднішнім телеглядачам. Їх нерідко переспівують сучасні виконавці, але нікому з них не вдається зробити це з тієї простої задушевністю і теплотою, притаманній манері Бернеса.

Про співака Бернесе стало відомо, коли на одній зі сцен міста Свердловська відбувся його перший концерт. Після цієї події було турне по уральським містах. Але в столиці Бернес став виступати лише в кінці сорокових років.

До 1950 році вже відомим у всій країні співаком актором було зіграно в кіно більше сорока ролей. Але саме в цей час Бернес став віддавати перевагу естрадної діяльності.

У середині п’ятдесятих років відбулося знайомство Бернеса з Ваншенкиным і Гофф. У співдружності з видатними поетами і талановитим композитором Колмановским з’явилося чимало відомих пісень. Бернес був повноправним співавтором. Йому надзвичайно подобалися вірші «Я люблю тебе, життя». Музику до нього запропонували свою музику запропонували дванадцять композиторів, проте всі варіанти були відкинуті. І тільки музика, створена Колмановским, була прийнята Бернесом, а потім і мільйонами радянських слухачів.

У 1958 році одночасно дві центральні радянські газети відкрили кампанію цькування відомого співака і актора. Його звинувачували в аморальності, потім в перебільшених негативних оцінках було зображено рядове порушення правил дорожнього руху, яке газетярі піднесли як «вчинок, недостойний радянського артиста». В результаті виходу кількох статей в такому дусі Бернес був відлучений від зйомок і концертних виступів.

На початку шістдесятих років шанувальники Бернеса знову змогли почути його голос по радіо. Останньою піснею «Журавлі». Відомо, що записана вона була з одного дубля.

В результаті важкого захворювання, в 1969 році Марк Бернес пішов з життя. Знаменитий актор і виконавець був похований на Новодівичому кладовищі, де на прохання, висловленої артистом незадовго до смерті, грали самі знамениті і улюблені пісні.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень